פרופיל החברה

היסטוריה

ארלדן השקעות בע”מ הוקמה על ידי אשר רשף בשנת 1971, ובגיבוי קבוצת משקיעים פרטיים, ארלדן התמקדה תחילה ברכישתן והשכרתן של דירות מגורים בירושלים.

במהלך השנים, התרחבה פעילות החברה הן על ידי רכישת נכסים נוספים, מסחריים ולצרכי מגורים, והן על ידי פעילות ייזום של פרוייקטים למגורים בשכונות הירושלמיות גבעת אורנים ומרכז העיר, וכן במבשרת ציון הסמוכה לעיר. בנוסף, רכשה ארלדן קרקע במגרש הרוסים במרכז העיר בשם “אשורים” אשר עליו הקימה את “בית ארלדן”, בניין המשרדים אשר שימש בחלקו גם את ארלדן, וכן קרקע לפיתוח על חוף הכינרת בטבריה.

בשנת 1981 הנפיקה החברה מניות לציבור והחלה להיסחר בבורסה בתל אביב. בשנת 2011 בעלי השליטה בחברה ניצלו את תנאי השוק לצורך רכישת מניות הציבור והפיכת החברה לפרטית חזרה.

בתחילת שנות ה-90 גיוונה ארלדן את תיק השקעותיה על ידי רכישת “כתר הוצאה לאור”, חברה ציבורית שהיא אחת מחברות הוצאה לאור ודפוס הגדולות בישראל, וכן חלק ניכר ממניות טלסיס, שהיא חברה לייבוא רכיבים אלקטרוניים לצרכי תעשיית ההייטק, אשר גם היא נסחרת בבורסה בת”א.

היום

במשך יותר מעשור ארלדן מנוהלת על ידי המנכ”ל צלי רשף. במהלך תקופה זו ארלדן מימשה חלק מנכסיה בירושלים ורכשה שטחי משרדים ומרכז מסחרי בצפון תל אביב (כאשר האחרון נמכר לחברת הביטוח “הפניקס” בשנת 2012). ארלדן גם נכנסה לשותפות ב”פורסט” בית השקעות.

לאחר השלמת הבנייה של “בית ארלדן”, החברה הצליחה לשנות את ייעוד הקרקע ומכרה את רובה לחברת אפריקה ישראל, אשר בונה 20 אלף מ”ר של דירות מגורים במקום. ארלדן עדיין מחזיקה בחלק מהנכס.

ארלדן גם הרחיבה את אופקיה הגיאוגרפיים, עת רכשה נכסים מסחריים ולצרכי מגורים בגרמניה ובארה”ב, ובכללם קומפלקס מגורים, מגורי סטודנטים, נכסים תעשייתיים, שטחי מסחר וכן מרכזים לוגיסטיים. בעודה ממשיכה להגדיל את תיק הנכסים שלה בחו”ל, לארלדן יש גם תכניות להשבחה ולפיתוח של נכסיה בישראל, ובכללם קרקע המוחזקת על ידי חברת הבת “כתר” באזור מסחר בירושלים וכן הקרקע בטבריה.