אודות החברה

קבוצת ארלדן הינה חברת השקעות פרטית המתמחה בהשקעה בנדל”ן ובתחומים נוספים בארץ ובעולם.

היסטוריה

קבוצת ארלדן הוקמה על ידי אשר רשף בשנת 1971, ובגיבוי קבוצת משקיעים פרטיים התמקדה תחילה ברכישתן והשכרתן של דירות מגורים בירושלים.

במהלך השנים, התרחבה פעילות החברה הן על ידי רכישת נכסים נוספים, מסחריים ולצרכי מגורים, והן על ידי פעילות ייזום של פרוייקטים למגורים בשכונות הירושלמיות גבעת אורנים ומרכז העיר, וכן במבשרת ציון הסמוכה לעיר. בנוסף, רכשה ארלדן קרקע במגרש הרוסים במרכז העיר בשם “אשורים” אשר עליה הקימה את “בית ארלדן”, בניין משרדים אשר שימש בחלקו גם את ארלדן עצמה עד שנת 2007, וכן קרקע לפיתוח על חוף הכינרת בטבריה.

בשנת 1981 הנפיקה החברה מניות לציבור ומאז נסחרה בבורסה בתל אביב במשך כ-30 שנים. בשנת 2011 בעלי השליטה בחברה ניצלו את תנאי השוק לצורך רכישת מניות הציבור והפיכת החברה לפרטית חזרה.

בתחילת שנות ה-90 גיוונה ארלדן את תיק השקעותיה על ידי רכישת חברת “כתר הוצאה לאור”, שהייתה חברה ציבורית ואחת מחברות ההוצאה לאור והדפוס הגדולות בישראל. מאוחר יותר מכרה ארלדן את ההוצאה לאור לחברת מודן. עוד בשנות ה-90 רכשה ארלדן חלק ניכר ממניות טלסיס, שהיא חברה לייבוא וסחר ברכיבים אלקטרוניים לצרכי תעשיית ההייטק. יחד עם מייסדי טלסיס הנפיקה ארלדן את טלסיס בבורסה בתל אביב, שם היא נסחרת עד היום.

ב-15 השנים האחרונות העבירה ארלדן את מרכז הכובד בהשקעות חדשות מחוץ לישראל ובתקופה זו השקיעה בעשרות עסקאות בנכסי נדל”ן מסוגים מגוונים בארצות הברית, גרמניה, ספרד ויוון.

במהלך השנים האחרונות ביצעה ארלדן מספר מהלכים משמעותיים- קנייה ומכירה של נכס מסחרי בפארק עתידים (“קריית עתידים” בשמה דאז) בתל אביב, מכירת מגרשים בירושלים ובטבריה, רכישת 50% מחברת קרן נדל”ן, זרוע ההתחדשות העירונית של הקבוצה, רכישת כ-35% מחברת ואריסייט, יצרנית רכיבים אלקטרוניים המובילה בתחומה בעולם, מימוש מרבית הפורטפוליו של הקבוצה בגרמניה וכניסה לשווקים חדשים- יוון וספרד.